• Slide 1
ANKARA ÜNİVERSİTESİankara.edu.tr
KURUM VİDEOLARININ FARKLI KİŞİLERCE İZLENME SAYISI 3.970.836

Süt Teknolojisi BölümüÖnceki Menüye Dön

Embed
 • SAY

  4 Yıl

 • Ziraat Fakültesi

  2016 : 280000
  2017 : 299691

  2016 : 215.678
  2017 : 224.390

  20

Merhaba arkadaşlar, adım Hasan Cem Çetinkaya, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Süt Teknolojisi Bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda süt teknolojisi bölümü öğrenci temsilcisiyim. Size Ankara Üniversitesi hakkında kısa bilgi vererek başlayabilirim. Ankara Üniversitesi köklü bir geçmişi olan aynı zamanda köklü bir kadroya sahip bir üniversite diğer üniversitelerden farklı olarak eğitim ve öğretim kadrosu aynı zamanda sosyal imkanlar olarak gelişmiş bir üniversite.
Süt teknolojisi bölümü Ankara Üniversitesi’nin Dışkapı yerleşkesinde bulunan bir bölümümüz. Süt teknolojisi bölümünün içerisinde üç tane uygulama laboratuarımız ve ayrıca en önemli özelliği olarak uygulama alanımız var, ufak bir süt fabrikamız var. Burada öğrenciler istedikleri gibi bölüm hakkında ve ileride sektöre atılacakları için orada çeşitli çalışmalar yapabilir ve kendilerini istedikleri gibi geliştirebilirler. Her türlü olanak bölümümüzde bulunmakta.
Bölümümüzün iş olanağı geniş bir bölüm. Şu an da süt teknolojisi bölümü gelişen bir sektör. Şu an da işlenen sütlerin P’si sadece teknolojik aşamalardan geçip halkla buluşabiliyor. P’si de daha gelişmekte olan bir sektör bu yüzden iş olanakları oldukça yüksek bir sektördür. Bölümü seçme amacım iş olanaklarının yüksek olması, Ankara Üniversitesi Süt Teknolojisi Bölümü’nün ilk kurulan köklü bir yüksek ziraat enstitüsü olarak Türkiye’de açılan ilk enstitülerden biri olması, ardından 1950 yıllarında bölümün süt teknolojisi olarak geçmişinin iyi olmasıdır. Bölümümüz sektörle iç içe olan bir bölümdür. Mezun olduğunuz zaman iş olanaklarınız oldukça yüksektir. Türkiye’de iki veya üç tane süt bölümü vardır, en geçmiş, en köklü olanı da Ankara Üniversitesi’nin Süt Teknolojisi Bölümü’dür. Bu yüzden süt teknolojisi bölümünü seçmiş bulunmaktayım.
Dersler hakkında biraz sizlere bilgi vereyim, 1. ve 2. sınıfta genel matematik ve fizik ağırlıklı dersler alıyoruz ve kimya. Üçüncü ve dördüncü sınıfta ise mikrobiyoloji, kimya fermante süt ürünleri gibi çeşitli dersler alıyoruz. Burayı seçecek arkadaşların kimyayla ve analizlerle ilgili aralarının iyi olmaları ve ellerinin yatkın olmaları gerekmektedir. Ziraat fakültesinin bulunduğu mevki itibariyle ulaşım olanakları oldukça gelişmiştir. Ayrıca okulun içerisinde bulunan yurtlarımız da öğrencilerimizin barınma imkanlarını yüksek bir hizmet düzeyinde karşılamaktadır. Bu bölümde okumak isteyen arkadaşları ziraat fakültemize ve süt teknolojisi bölümüne beklemekteyiz.
DAHA FAZLASINI GÖRÜNTÜLE

İLETİŞİM FORMU

 • Facebook Link
 • Twitter Link
 • VK Link
 • Telegram Link
 • Instagram Link