• Slide 1
ANKARA ÜNİVERSİTESİankara.edu.tr
KURUM VİDEOLARININ FARKLI KİŞİLERCE İZLENME SAYISI 3.970.910

Bahçe Bitkileri BölümüÖnceki Menüye Dön

Embed
 • SAY

  4 Yıl

 • Ziraat Fakültesi

  2016 : 234000
  2017 : 236567

  2016 : 241.953
  2017 : 250.506

  45

Merhaba arkadaşlar ben Gamze Çakırer, Ankara Üniversitesi Bahçe Bitkileri Bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. İlk başta sizlere bölümü neden tercih ettiğim hakkında bilgi vereceğim. Hepinizin de tahmin ettiği gibi ben de bu bölümü seçerken birçok kararsızlık süreçlerinden geçtim. Ancak ilk olarak tercihim de her bölümün bir ihtiyaç doğrultusunda çıktığını düşünerek bölümler hakkında araştırmalar yaptım ve ziraat mühendisliğine karar verdim. Bu bölümü seçtiğim içinde hiçbir zaman pişmanlık duymadım. Çünkü her zaman için hayatın içinden bilgiler öğrenebileceğiniz. Bilimsel anlamda kendinizi yeterli şekilde donanımla bu bölümden ayrılabileceğiniz bir üniversiteye sahibiz. Ankara Üniversitesi Bahçe Bitkileri bölümü, Ankara Üniversitesi’nin birçok yerleşkesi var ve bizim yerleşkemiz Dışkapı Kampüsü’nde yer almakta.
Ankara Üniversitesi’nin kendinizi birçok sosyal, bilimsel ve kültürel anlamda geliştirebileceğiniz alanlarda olanakları vardır. Örneğin her yıl düzenlenen kültür haftalarımız, öğrenci kongrelerimiz, bunlara örnektir. Ayrıca fakültemiz erasmus staj hareketliliklerine, tübitak projelerine de son derece önem vermektedir. Bunlara üniversitemizdeki donanımlı profesörlerimiz de çok destekte bulunmaktadır ve kendileriyle çalışmak isteyen öğrencilere de kapılarını her zaman açıkta bırakmaktadır. Üniversitemizde öğrencilerimiz kendilerini sosyal anlamda birçok geliştirme olanağına sahiptirler. Örneğin fakültemizde öğrencilerin düzenlemesiyle gerçekleşen bir öğrenci kongremiz mevcuttur ve sorumluluğundan da bunun tamamen öğrencilerimiz mesuldur. Bu kapsamda öğrencilerimiz projeler hazırlamakta bunları öğrencilere ve profesörlere sunmaktadır ve kendilerini geliştirmektedirler. Bunun dışında erasmus staj hareketlilikleriyle her yıl öğrencilerimizden belirli bir kısmı yurt dışında kendilerini geliştirme imkanı bulmaktadırlar. Gerek staj hareketlilikleriyle olsun gerek öğrenim hareketlilikleriyle olsun buna sahip olmaktadırlar.
İş imkanlarına geldiğimizde ise fakültemizden mezun olan öğrencilerimiz tarım bakanlığına bağlı devlet kuruluşlarında iş imkanlarına sahiptirler. Onun dışında özel sektörlerde bağcılık, meyve, sebze ve süt bitkileri alanlarında yine iş imkanlarına sahip olabilmektedirler. Bunun dışında kendilerine ait iş yerlerini de açabilirler. Bu şekilde iş sahalarında görev gösterebilirler.
Ankara Üniversitesi’ni tercih ederken arkadaşlarımızın sosyal, kültürel ve eğitim yönünden gerçekten son derece aktif bir üniversiteye geldiklerinin bilincinde olmaları gerekmektedir. Bunun dışında üniversitemiz tarım kökenli bir üniversitedir, ziraat mühendisliği. Ve buraya gelirken arkadaşlarımızın tarım kökenli olarak son derece iyi bir eğitimle karşı karşıya geleceklerini de bilmeleri gerekmektedir. Bu fakülteden mezun olacak arkadaşlarımızın toprağa eli değmeden mezun olmaları pek de mümkün değildir. Özellikle bunlara hazırlık olmaları gerekmektedir. Bu fakülteden mezun olacak olan arkadaşlarımızın kendilerini donanımlı bir şekilde geliştirebileceklerine inanıyorum ve bu fakülteyi tercih etmelerini tavsiye ediyorum.
DAHA FAZLASINI GÖRÜNTÜLE

İLETİŞİM FORMU

 • Facebook Link
 • Twitter Link
 • VK Link
 • Telegram Link
 • Instagram Link