• Slide 1
ANKARA ÜNİVERSİTESİankara.edu.tr
KURUM VİDEOLARININ FARKLI KİŞİLERCE İZLENME SAYISI 4.014.809

Peyzaj Mimarlığı BölümüÖnceki Menüye Dön

Embed
 • SAY

  4 Yıl

 • Ziraat Fakültesi

  2016 : 191000
  2017 : 209860

  2016 : 263.936
  2017 : 258.700

  65

Merhaba ben Duygu Doğan, Peyzaj Mimarlığı bölümü yüksek lisans öğrencisiyim öncelikle fakültemizden biraz bahsedeyim. Fakültemiz 1933 yılında ziraat enstitüsü olarak kurulmuş daha sonra Ankara Üniversitesi'nin tek çatı altında toplanması ile ziraat fakültesi olarak eğitime devam etmektedir. Ankara Üniversitesi'nde pek çok yerleşke bulunmaktadır, bunlardan biri de Dışkapı yerleşkesidir, ziraat fakültesi bu yerleşkede bulunmaktadır. Yerleşkemiz diğer kampüslere ve merkeze olan ulaşım kolaylığıyla tercih edilebilir bir yerleşkedir.
Sosyal olanaklar olarakta yerleşkemizde çeşitli topluluklar bulunmaktadır. Bunlar halk oyunları topluluğu, eşli danslar topluluğu, türk sanat müziği ve türk halk müziği toplulukları gibi topluluklardır. Ayrıca Ankara Üniversitesi'nin de kendi içerisinde pek çok sosyal olanakları bulunmaktadır. Bunların arasında Tandoğan yerleşkesinde bulunan yüzme havuzu, tenis kortları, koşu parkuru, basketbol ve futbol sahaları gibi olanaklar sayılabilir. Ayrıca profesyonel spor hayatına devam etmek isteyen arkadaşlar için Ankara Üniversitesi Spor Kulübü hizmet vermektedir. Pek çok branşta hizmet vermektedir kulüp. Bunlardan bazıları, yüzme, basketbol, futbol, voleybol gibi branşlardır.
Peyzaj Mimarlığı Bölümünü tasarımı sevdiğim için seçtim. Tasarımı seven arkadaşlara özellikle tavsiye edebileceğim bir bölüm. Özellikle doğayı seven arkadaşlara tavsiye edebileceğim bir bölüm. Çünkü biz canlı materyalle çalışıyoruz. Bunun dışında da iş olanaklarından bahsetmek gerekirse, özel sektör ve kamuda birçok iş olanakları bulunmaktadır. Özel sektörde çalışmak isteyen arkadaşlar farklı ofislerde çalışmanın yanı sıra kendi şirketlerini kurarak özel sektöre atılabilmektedirler.
DAHA FAZLASINI GÖRÜNTÜLE

İLETİŞİM FORMU

 • Facebook Link
 • Twitter Link
 • VK Link
 • Telegram Link
 • Instagram Link