• Slide 1
ANKARA ÜNİVERSİTESİankara.edu.tr
KURUM VİDEOLARININ FARKLI KİŞİLERCE İZLENME SAYISI 3.969.363

Veteriner FakültesiÖnceki Menüye Dön

Embed
 • SAY

  5 Yıl

 • Veteriner Fakültesi

  2016 : 77000
  2017 : 68693

  2016 : 360.261
  2017 : 372.988

  165

Merhaba arkadaşlar ben Ezgi Çevik, Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi 5. sınıf öğrencisiyim. Öncelikle neden veteriner olmak istediğimi size söyleyeyim: Sıkıntılarını anlatamayan canlıların dertlerini bulup onlara yardımcı oluyoruz. Bu çok ulvi bir görevdir. Size fakültemizin olanaklarından bahsedeyim: Fakültemiz Dışkapı kampüsünde yer alıyor. Veteriner Fakültesi ve Ziraat Fakültesi olarak iki bölümden oluşuyoruz. Kampüsümüzün içinde yemekhanemiz, kantinimiz, restaurantımız ve yurdumuz bulunmaktadır. Fakültemizde bir sürü öğrenci topluluğu bulunmaktadır. Satranç topluluğu, bilimsel araştırma topluluğu, spor topluluğu, dans topluluğu ve benim de üyesi olduğum veteriner fakültesi tiyatro topluluğu. Topluluklarımız oldukça aktiftir. Gerek turneler, gerek söyleşiler, konferanslar birçok aktivite yapılmaktadır.
Ben beşinci sınıf öğrencisiyim. 4 yıl eğitimden sonra bir yıl intern eğitimi alıyorum. Bu intern eğitimim boyunca da daha çok uygulama alanı buluyoruz. Gerek kliniklerde gerekse klinik öncesi birimlerde çok aktif olarak uygulama alanı içindeyiz. Kliniklerde aktif olarak hasta bakıyoruz, hastalarla, hasta yakınlarıyla haşır neşir oluyoruz, mesleğimizi nasıl yapacağımızı öğreniyoruz. Bu beş yıllık eğitimden mezun olduktan sonra da iş imkanlarımız oldukça geniş. Birçok alanda çalışabiliyoruz, bu gerek özel sektör gerek devlet ya da kişisel çalışma olanağımız vardır. Birçok bölümden bahsetmişti arkadaşlarımız bu bölümlerde gıda, hayvan besleme buralarda ayrı ayrı çalışmanız da mevcuttur. Arkadaşlar eğer hayvanları seviyorsanız, onlara yardım etmek istiyorsanız,
sizi Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'ne davet ediyorum. Burası sosyal olarakta, eğitim olarakta en iyilerden.
DAHA FAZLASINI GÖRÜNTÜLE

İLETİŞİM FORMU

 • Facebook Link
 • Twitter Link
 • VK Link
 • Telegram Link
 • Instagram Link