• Slide 1
ANKARA ÜNİVERSİTESİankara.edu.tr
KURUM VİDEOLARININ FARKLI KİŞİLERCE İZLENME SAYISI 3.970.910

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü Önceki Menüye Dön

Embed
 • SAY

  4 Yıl

 • Eğitim Bilimleri Fakültesi

  2016 : 0
  2017 : 0

  2016 : 0.000
  2017 : 244.927

  60

Merhaba arkadaşlar ben Zerrin Pekman Ankara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği'nde okuyorum, ikinci sınıftayım. Ankara'ya geçen sene geldim. Ankara'yı tercih etmemin sebebi de Ankara'nın büyük bir şehir olması. Genelde zaten hepimiz üniversiteye geldiğimizde büyük şehirleri hayal ederiz lisedeyken, üniversite hayalleri kurarız. Hepimizin hayallerinde bu vardır benim de aklımda bu vardı ve Ankara büyük bir şehirdi, uygundu amacıma ve bu yüzden Ankara'yı tercih ettim. Buraya geldikten sonra şu an yurtta kalıyorum Ankara'da. Barınma koşullarını düşündüğümüzde Ankara'ya gelirken bu konuda aklınızda herhangi bir şüphe olmaması lazım büyük bir şehrin getirdiği bazı avantajlar var. Barınma koşullarının fazlalığı, yurtların fazlalığı, yurtlarım imkanları gayet iyi. Burayı seçerken bunları aklınıza sorun etmeyin gelirken. Ayrıca yine ulaşım imkanları da burayı tercih etmemde bir sebepti. Ankara her türlü ulaşım imkanını size sağlıyor. İstediğiniz zaman evinize gidip gelebilirsiniz sıkça.
Üniversiteye geldiğimizde sosyal imkanlar da bizim için önemlidir. Ankara Üniversitesi'nin gerek toplulukları gerekse sizin kurmak istediğiniz topluluklar size bu tür konularda her türlü imkanı sağlıyor üniversitemiz. İstediğiniz spor aktivitelerine katılabilirsiniz, havuzu kullanabilirsiniz istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Şu an aklınıza gelmeyecek bir süre şey buraya gelip gördükten sonra tercih edebilirsiniz yani.
Bölümüm hakkında biraz konuşacak olursam dediğim gibi bilgisayar teknolojileri okuyorum. Bunu tercih etmemdeki sebep tabi çağımızda hepimizin bilgisayara bir ilgisi var, benim de vardı ve bu ilgiyi birazcık daha genişletmek istedim, üzerinde durmak istedim. Gerek yazılım gerek tasarım bu konuda kendimi geliştirmek istedim. Bu yüzden buradayım. Ankara Üniversitesi'ne geldiğimizde bu üniversite köklü bir üniversite hepimizin bildiği gibi. Yıllardan beri var olan bir üniversite ve buraya geldiğinizde bunun farkını görüyorsunuz. Eğitmenlerin tecrübeleri ve onların bilgileri, ne konuda ders görüyorsak bu konuda uzmanlardan ders görüyoruz. Kendi bakış açımızı değiştirecek insanlardan ders görüyoruz. Bu gayet önemli bir üniversite için. Burayı tercih etmeyi düşünen gelmeyi düşünen arkadaşlarımıza da buradan sesleniyorum hiçbir şekilde aklınızda kuşku olmasın gelin aramıza siz de katılın.
DAHA FAZLASINI GÖRÜNTÜLE

İLETİŞİM FORMU

 • Facebook Link
 • Twitter Link
 • VK Link
 • Telegram Link
 • Instagram Link