• Slide 1
ANKARA ÜNİVERSİTESİankara.edu.tr
KURUM VİDEOLARININ FARKLI KİŞİLERCE İZLENME SAYISI 4.012.046

Okul Öncesi Öğretmenliği BölümüÖnceki Menüye Dön

Embed
 • SÖZ

  4 Yıl

 • Eğitim Bilimleri Fakültesi

  2016 : 0
  2017 : 23198

  2016 : 0.000
  2017 : 405.899

  70

Arkadaşlar merhaba, ben Eren Aydın, Ankara Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. Size kısaca bölümümü, fakülteyi ve üniversitemizi tanıtacağım. Öncelikle Ankara Üniversitesi'nden bahsetmek istiyorum. Ankara Üniversitesi bilindiği gibi Türkiye'nin en eski ve en köklü üniversitelerinden biri o yüzden eğer Ankara Üniversitesini seçerseniz akademik kadro, sosyal ve kültürel alanlarda çok iyi bir eğitimle ve çok iyi bir ortamla karşılaşacağınızı belirtmek istiyorum. Fakülteden bahsedecek olursam, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi anlamında eğitim bilimleri anlamında Türkiye'nin tek fakültesi bu yüzden buradaki hocalarla öğretim elemanı yetiştirme kariyerinden geldikleri için alacağınız eğitimde de gayet başarılı olacaklarını belirtmek istiyorum.
Okul öncesi öğretmenliği bölümünde bahsedecek olursam, eğitim bilimleri fakültesi içerisinde kendinizi evinizde hissedebileceğiniz bölüm olduğunu söyleyebilirim. Çünkü gerek hocalar gerekse içinde bulunduğunuz sınıfta herkesin birbiriyle arkadaş olduğunu, kardeş olduğunu görebilirsiniz. Okul öncesi öğretmenliği bölümünü seçecek olan arkadaşlara şunları da söylemek istiyorum, öğretmen olmak tabi ki çok önemli bir şey ama okul öncesi öğretmeni olmak çok ayrı ve çok farklı bir şey. Çünkü bilindiği gibi çocuğun ileride sağlıklı bir birey olarak yetişebilmesi için okul öncesinde aldığı eğitim çok önemlidir. Bu yüzden tekrar söyleyecek olursam okul öncesi eğitimi, çocuğun birey olarak yetişebilmesinde çok önemli ve bu önemi bilerek buraya gelmenizi rica ediyorum. Çünkü burada alacağınız eğitimi okul öncesi eğitim kurumlarında uyguladığınız zaman, gerçekten kendinizi çok mutlu hissedeceğinize eminim. Ben de gittiğim uygulamalarda bunu birebir yaşadığım için anlatmak istedim size.
Ankara ilinden bahsetmek gerekirse Ankara ilinde bir üniversite öğrencisi olmak nasıl bir şey, nasıl bir duygu diye soranlar olabilir içinden. Bunun içinde şöyle bir şey söyleyebilirim: Ankara'ya alışmak ilk başta çok zordur. Üniversiteye geldiğinizde Ankara'ya alışmak, Ankara'nın ortamına alışmak, Ankara'nın insanlarına alışmak gerçekten zordur; ama dört senedir burada yaşıyorum, tecrübelerimden yola çıkarak şunu söyleyebilirim Ankara'ya alışmak zordur; ama Ankara'ya alıştığınızda da vazgeçmek çok zordur. Çünkü dört sene önce buraya geldiğimde ben buraya nasıl alışacağım diye düşünüyordum, şimdi ise buradan nasıl gideceğim diye düşünüyorum, burada daha iyi nasıl kalabilirim diye düşünüyorum. Hani bundan sonraki yaşamımı Ankara'da geçirmek istiyorum diyebilirim size çünkü Ankara vazgeçilmez bir şehir benim için. Sizin içinde, burayı tercih ederseniz büyük bir olasılıkla böyle olacağını düşünüyorum açıkçası. Ulaşımdan bahsedecek olursam Ankara'da özellikle üniversitemiz açısından bahsedecek olursam Ankara üniversitesine ulaşma bakımından herhangi bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyorum. Gerek metro gerek şehir içi otobüs hatları olsun her yerden Ankara Üniversitesi Cebeci Fakültesi'ne ulaşım çok rahatlıkla sağlanmaktadır. Bu bölümü tercih edecek arkadaşları bekliyorum. Bir not olarak da şunu söylemek istiyorum, eğer okul öncesi öğretmenliği bölümünü tercih etmek isteyen; fakat çeşitli nedenlerle tercih etmeyen erkek öğrenciler varsa onları kesinlikle buraya davet ediyorum, çünkü okul öncesi dönemde çocukların eğitimi çok önemli rol model olarak öğreniyorlar. Çocukların anneye ihtiyacı olduğu kadar baba rol modeline de ihtiyacı var. Kesinlikle erkek öğrencileri de bekliyoruz buraya.
DAHA FAZLASINI GÖRÜNTÜLE

İLETİŞİM FORMU

 • Facebook Link
 • Twitter Link
 • VK Link
 • Telegram Link
 • Instagram Link