• Slide 1
FIRAT ÜNİVERSİTESİfirat.edu.tr
KURUM VİDEOLARININ FARKLI KİŞİLERCE İZLENME SAYISI 1.635.185

Emsa Fırat Tıp TopluluğuÖnceki Menüye Dön

Embed
Merhabalar ben Ezgi Yılmaz 2 yıldır aktif olarak çalıştığım Emsa’yı size tanıtmak için buradayım. Tıp Fakültesi 3. Sınıf öğrencisiyim. Avrupa’daki Tıp öğrencilerini bir araya getirmek amacıyla 1991 yılın da Brüksel de kurulmuş bir kulüp Emsa (european medical students' association). Biz 2013 ün son günü Emsa ailesine katıldık. Emsa’nın amacı Avrupadaki tıp öğrencileri arasındaki entegrasyonu artırıp, tıbbi ve kültürel bilgileri ortak bir alanda paylaşmaktır. Kampüs içinde Dekanlığımızın bize sağladığı Fakültemizin içinde olan Emsa Fırat odamızda toplanıyoruz. 260 kadar üyemiz var, genel olarak Tıp Fakültesi öğrencileri üye olmak istiyorlar. 36 adet Emsa’nın kendisinin imza şeklinde olan projeleri var
Bunlar Teddy Bear Hospital, Movies & Medicine, Twinning Project,biz de bunlardan kendimize uygun olanları Emsa Fırat olarak yapmaya çalışıyoruz. Yılboyunca yaptığımız en büyük etkinlik Emsa Türkiye 5.Ulusal Kurultay’lığına ev sahibi yapmak. Bu etkinlikle elyazı Ulusal Ve Uluslar arası çapta tanıtmış olduk. Emsa Türkiye ailesini Avrupa da tanıtmayı amaçladık yeni yapılmış projelere alt yapı oluşturup, eski projelerin değerlendirmesini yaptık.
Topluluğumuz Tıp Fakültesi öğrencilerine açıktır. Tamamen gönüllü Tıp Fakültesi öğrencilerinden oluşan bir organizasyondur. Kişisel olarak bana bir çok katkısı oldu ama şöyle özetleyebilirim, Avrupa vizyonu kazanmamı sağladı. Diğer arkadaşlarımı da temsil ederek bir şey söylemek istiyorum. Biz genç bürokratik olmayan, yeniliklere açık bir organizasyon olarak çeşitliliğe inandığımız kadar ,demokrasiye de inanıyoruz. Emsa mavisiyle kalın .
DAHA FAZLASINI GÖRÜNTÜLE

İLETİŞİM FORMU

  • Facebook Link
  • Twitter Link
  • VK Link
  • Telegram Link
  • Instagram Link