• Slide 1
ANKARA ÜNİVERSİTESİankara.edu.tr
KURUM VİDEOLARININ FARKLI KİŞİLERCE İZLENME SAYISI 3.973.360

Sınıf Öğretmenliği BölümüÖnceki Menüye Dön

Embed
 • EA

  4 Yıl

 • Eğitim Bilimleri Fakültesi

  2016 : 76200
  2017 : 77159

  2016 : 380.128
  2017 : 360.507

  80

Merhaba arkadaşlar ben Ankara Üniversitesi Sınıf Öğretmenli Bölümü 4. sınıf öğrencisi Erman Gül. Üniversitemizi seçmemin sebebi, bu üniversitede bulunmamın sebebi sınıf öğretmenliğinin küçüklüğümden beri istediğim bir bölüm olması bir de Ankara Üniversitesi'nin Türkiye'nin en iyi ve en köklü üniversitelerden biri olmasıdır. Bir de bu bölümü tercih ederken arkadaşlarımın katkısını da belirtmem gerekir. Çünkü burda okuyan arkadaşlarımın memlekette bana belirttiklerine göre burda verilen imkanlar, sağlanan imkanlar, merkezi bir yerde olması, merkezi bir yerde olmasına özellikle değiniyorum, çünkü ulaşım sorunu yaşamayan üniversiteler arasında bence Ankara Üniversitesi en iyisi. Metro, otobüs, dolmuş her an bulabileceğiniz ve istediğiniz yere gidebileceğiniz bir kampüs burası.
Üniversitemizin sosyal ortamına baktığımızdaysa, yani sosyal olarak en etkin olabileceğiniz üniversitelerden birisidir burası. Özellikle zengin bir kütüphanesi, spor tesisleri, olimpik havuzları, öğrenci kulüpleri olsun, mesleki alanda verilen konferanslar, çalıştaylar, söyleşiler bu imkanlar sizin mesleki alanda gelişmenizi sağlayacak en önemli şeylerdir. Diğer yandan eğitim alanınız dışında yapabileceğiniz öğrenci kulüpleri içerisinden, mesela ben kendim olarak Yenikapı bilim kültür sanat topluluğunun başkanı olarak tiyatro etkinliklerimizde her sene bir tiyatro çıkartıyoruz. Yani buraya geldiğinizde bu gibi şeyleri çok göreceksiniz. Sizi de bekliyorum kulübümüze.
Buraya gelirken mesela insanlar kendini kapalı olarak, buraya çoğu gelen arkadaşımız kapalı durumdadır. Ama burada çeşitli arkadaşlarla, çeşitli kültürlerden gelen arkadaşlarla tanışıyoruz. Yurt dışında olsun yurt içinde olsun bir sürü arkadaşımız var. Burda gördüğümüz kültürlerle kaynaştığımız insanlarla, gördüğümüz yeni şeylerle gibi mesleğimizi ifşa ederken karşılaşacağımız sorunları daha çabuk bertaraf edeceğiz. Bu yönde özellikle sınıf öğretmenliği okuduğuma hiç pişman değilim. Çünkü gideceğim bölgede kesinlikle bir sorun yaşayacağımı zannetmiyorum. Çünkü burda Türkiye'nin her ilinden, her insandan bir arkadaşım bulunmaktadır. Bu yönden hiçbir sorunum yok. Arkadaşlar hepinizi üniversitemize bekliyoruz, çünkü burda bulabileceğiniz her türlü imkan Ankara Üniversitesi'nde mevcuttur. Kütüphaneler, Spor kulüpleri, öğrenci kulüpleri, atölyeler, laboratuarlar yani çalışabileceğiniz her türlü alanda burada size bu imkanlar tanınmaktadır. Hepiniz gelin, bekliyoruz.
DAHA FAZLASINI GÖRÜNTÜLE

İLETİŞİM FORMU

 • Facebook Link
 • Twitter Link
 • VK Link
 • Telegram Link
 • Instagram Link