15 Şubat 2016 TARİHİNDEN İTİBAREN BU BÖLÜMDEKİ FARKLI VİDEOLARIN FARKLI KİŞİLERCE TOPLAM İZLENME SAYISI 3.747.707

Facebook'ta PaylaşTwitter'da Paylaş
Embed
Adaylar, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, yani ÖSYM’ye şu konular için dilekçe yazmayacaktır:
- “Kimlik Bilgileri”nde değişiklik yapmak isteyen T.C. uyruklu adaylar bu isteklerini önce Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün Merkezî Nüfus İdaresi Sistemi’nde yaptırmalıdır. Değişiklik işlemi MERNİS’te gerçekleştikten sonra, bu değişikliklerin adayın ÖSYM’deki kayıtlarına aktarılması işlemi, aday tarafından ais.osym.gov.tr internet adresinde yapılacaktır.
- “Sınava İlişkin Bilgileri” veya “İletişim Bilgileri” alanlarında değişiklik yapmak isteyen bir aday bu değişikliği ais.osym.gov.tr internet adresinde kendisi gerçekleştirecektir.
- MEB e-okul sisteminde eğitim bilgisi yer almayan adaylar için “Eğitim Bilgileri” alanındaki bilgilerde değişiklik, sadece ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden veya ÖSYM tarafından belirlenen Başvuru Merkezleri’nden ilgili resmî evrakla başvuru aşamasında yapılabilecektir. MEB e-okul sisteminde eğitim bilgisi bulunan adaylar ise “Eğitim Bilgileri” alanındaki bilgilerde yapılması gereken değişikliğin önce MEB e-okul sisteminde yapılmasını sağlayacaklardır.
DAHA FAZLASINI GÖRÜNTÜLE