• Slide 1
BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİboun.edu.tr
KURUM VİDEOLARININ FARKLI KİŞİLERCE İZLENME SAYISI 691.371

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği BölümüÖnceki Menüye Dön

Embed
Merhaba, ben Nur Bektaş. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi 4.sınıf öğrencisiyim. Şimdi sizlere biraz bölümümden bahsedeceğim. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Eğitim Fakültesi altında bulunan 4 yıllık bir lisans programıdır. Verilen dersleri, eğitim dersleri, dikte dersleri ve bölüm dersleri olarak sınıflandırabiliriz. Eğitim dersleri, Eğitim Fakültesi bünyesi altındaki bütün lisans programlarıyla ortak olarak aldığımız derslerdir. Bunun yanı sıra bölüm dersleri kendi alanımızda uzmanlaşacağımız eğitim, eğitim teknolojileri, eğitim ve yazılım gibi dersleri içermektedir. Dikte dersleri ise üniversite genelindeki diğer bölümlerle ortak olarak aldığımız temel derslerdir. Seçmeli ders olarak bölüm kısıtlaması olmadan istediğimiz her bölümden ders alabilmekteyiz. Bilgisayar öğretim teknolojileri eğitimi altında bulunan bilgisayar, programcılık, eğitim gibi belirli konularda uzmanlaşma şansımız bulunmaktadır. Eğitim Fakültesi altında bulunan bir lisans programı olarak, 4.sınıfta zorunlu stajımız bulunmaktadır. Bu staj kapsamında ilk ve ortaokul düzeyindeki okullara giderek öğretmenlik deneyimini kazanmaktayız. Bölümümüzden mezun olduğumuzda çalışabileceğimiz çok fazla alan bulunmaktadır. Örneğin, telekomünikasyon, yazılım, eğitim, ev teknoloji, eğitim teknoloğu, bankacılık gibi birçok alan bunlar arasında sayılabilmektedir. Boğaziçi Üniversitesi bünyesinde bulunan Erasmus (Öğrenci Değişim Programı) programlarıyla yurtdışına gidebilmekteyiz. Gelişmeye açık olun, yeni şeyler keşfetmeye ve gerçekten öğrenmeye istekli olun. Boğaziçi Üniversitesi BÖTE (Bilgisayar Ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi) Bölümü’nden mezun olduğunuzda siz bile kendinize kattıklarınıza şaşıracaksınız.

Merhaba Arkadaşlar, ben Mustafa Ozan Şindi. Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi 4.sınıf öğrencisiyim. Şimdi sizlere bölümümü tanıtmak istiyorum. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi, ülkedeki diğer BÖTE(Bilgisayar Ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi)’lerden çok daha farklı. Gerek eğitim kadrosuyla gerek öğrencileri gerekse Boğaziçi kültürü ile diğerlerinin bir adım önüne geçtiğini düşünmekteyim. Akademisyenlerle sürekli iç içeyiz. Hatta 1., 2. Sınıftan itibaren bir çok akademisyenle tartışabilecek konuma gelecek eğitimler almaktayız. Bunun da Boğaziçi Üniversitesi kültürü ile olduğunu düşünmekteyim. Hem eğitim hem de teknolojiyi içerisinde barındırıyor. Eğitim ve teknolojinin birbirinden ayrılamaz olduğunu düşünmekteyim. Özellikle de yeni nesil teknolojilerin eğitimde kullanılmasını nasıl kullanacağımızı öğretmesi açısından bölümümüz çok değerli bir bölüm. Ve bize birçok imkân sağlıyor. Bölümümüz daha 2., 3.sınıftan itibaren kendi projelerimizi yapmamızı teşvik ediyor. Ben son sınıf öğrencisiyim ve kendi gelişimim var ve şirketleşmeye çalışıyorum. Bu Boğaziçi Üniversitesi BÖTE(Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi) sayesinde oldu. Daha 3.sınıftayken nasıl bir proje yapmam gerektiğini, sektöre içerisinde nasıl yer almam gerektiğini bilgisini hocalarımdan almış oldum. Bu da kendi gelişimimi daha son sınıftayken sağladı. Bölümümü seçerken eğitim tarafına mı yazılım tarafına mı daha çok yöneleceğini bilemiyordum. Bu da benim için bir sorun olabilirdi. Ancak buraya geldiğimde eğitimi, hem eğitimle hem de teknolojiyle iç içe olduğunu görerek kendimi tam olmak istediğim yerde olduğumu karar verdim. Boğaziçi Üniversitesi BÖTE(Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi) Bölümü, eğitim ve teknolojiyi nasıl birleştireceğinizi öğreneceğiniz en iyi yer.

Merhaba! Ben Beste Ulus. 2013 senesinde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nden mezun oldum. Şu an aynı bölümde Araştırma Görevlisi olarak çalışıyorum. Yüksek Lisans eğitimime de yine Boğaziçi Üniversitesi’nde devam ediyorum. Boğaziçi Üniversitesi’nde verilen eğitimin kalitesi her anlamda çok iyi. Bölümdeki hocaların akademik alt yapıları çok kuvvetli. Sadece akademik anlamda yetiştirmiyorlar sizi aynı zamanda vizyon sahibi olmanız hem de iş hayatına uyum sağlayabilmeniz için elinden geleni yapıyorlar. Ne kadar gerçeğe yakın iş pratiği için eğitim aldığımızı, uygulamalarda bulunduğumuzu tahmin edebiliyorsunuzdur. Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrencilere sunulan imkanlar oldukça iyi. Hem sosyal hem akademik anlamda karşımıza büyük fırsatlar çıkıyor. Yurtdışı deneyim imkanları için kapılar ardına kadar açık. Hem eğitim anlamında, hem de çalışma anlamında. Ben Belçika’daki bir ortaokulda 8 ay Asistan Öğretmen olarak görev yaptım. Boğaziçi Üniversitesi’nde eğitim aldığım için bu fırsatlardan haberdar olabildim. Ağırlıklı olarak eğitim temelli dersler veriliyor. Ama bahsetmiş olduğum Eğitim ve Yazılım alanları içinde birçok üniversiteye göre daha iyi bir eğitim alabilirsiniz. Üniversite sayesinde başka alanlarda da çalışabilme imkanı daha yüksek. Boğaziçi Üniversitesi’nde okumak bir ayrıcalıktır
DAHA FAZLASINI GÖRÜNTÜLE

İLETİŞİM FORMU

  • Facebook Link
  • Twitter Link
  • VK Link
  • Telegram Link
  • Instagram Link