• Slide 1
ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİcankaya.edu.tr
KURUM VİDEOLARININ FARKLI KİŞİLERCE İZLENME SAYISI 374.468

Uluslararası ÜniversiteÖnceki Menüye Dön

Merhaba arkadaşlar ben Shuana, Güney Afrika’dan geliyorum. Psikoloji Bölümü’nde okuyorum ve Türkiye’ye geleli 6 ay oldu.
Buraya gelene kadar aklım çok karışıktı, hangi üniversiteyi seçeceğim konusunda kararsızdım. Arkadaşımın önerisi üzerine Çankaya Üniversitesi’ni araştırdım. Daha sonra neden
olmasın ki dedim ve bu kararımdan dolayı çok mutluyum
. Eylül ayı boyunca endişe içinde bekledim. SAT sınavı puanım yoku ve nerede okuyacağımı bilemiyordum. Koca bir yıl boyunca hiçbir şey yapmadan beklemek istemiyordum. Sonra arkadaşım, Çankaya Üniversitesi’nin Psikoloji Bölümü’nü neden denemiyorsun, eğitim dili İngilizce, dedi ve beni Balgat Kampüsü’ne götürdü öğrenci işleri ile konuşmam için. Anadili İngilizce olanlardan SAT sınavını istemediklerini söylediler, ne kadar mutlu olduğumu anlatamam. Tabii aynı zamanda ok da gerildim. Bu kez ya başvurum kabul edilmezse diye endişelenmeye başladım çünkü lise diplomamdaki puanlar çok yüksek değildi ve bu puanlara göre kabul alacaktım. Ama neyse ki kabul edildim. Çankaya Üniversitesi’ne geldiğimden beri özellikle alanımla ilgili yeni şeyler öğrendim. Hocalarıma ne zaman bir şey sorsam sorduklarımdan da fazlasının cevabını aldım ve bunu hayal bile edemezdim.

Buradaki akademik kadro gerçekten çok ilgili ve yardımsever. Ne zaman ve ne konuda yardıma ihtiyacınız olursa olsun ellerinden geleni yapıyorlar. Şimdilik sadece kuramsal bilgiler öğreniyoruz. İngilizce seviyem yeterli olduğu için hazırlık okumadan bölüme geldim ve açıkçası kitapların seviyesi de tam benim seviyeme göre. Bu durum beni inanılmaz motive etti. Hocalar İngilizce konuşuyor ve bu durum derste anlatılan şeyleri anladığım konusunda emin olmama yardımcı oluyor. Burada katılabileceğiniz birçok kulüp var. Ben çok fazla katılım sağlayamadım yeni geldiğim için ama umarım dört yıl içinde katılabildiğim kadar çok kulübe katılıp; edinebildiğim kadar tecrübe edineceğim. Şimdilik sadece sanat kulübüne ve İngiliz Edebiyatı kulübüne katıldım. Aslında bunlar bir kulüpten biraz daha fazlası. 6 ay içinde 5 şehri görme imkânım oldu ve bunlardan hiçbirini Ankara ile kıyaslayamam. Ankara beni evimde gibi hissettiriyor. Kapadokya ve İstanbul ise eğlence için oldukça etkileyici şehirler ama yaşamak için buraları seçmem. Eğer konforlu bir öğrenci hayatı yaşamak istiyorsanız Ankara’yı tercih etmelisiniz. Öğrencilerin ilk tercihleri ise Çankaya Üniversitesi olmalı çünkü oldukça kaliteli bir eğitim var. Benim gibi sıcakkanlı ve arkadaş canlısı insanlar için de bu üniversite en iyi tercih olacaktır.
DAHA FAZLASINI GÖRÜNTÜLE

İLETİŞİM FORMU

  • Facebook Link
  • Twitter Link
  • VK Link
  • Telegram Link
  • Instagram Link