KURUMA AİT FARKLI VİDEOLARIN FARKLI KİŞİLER TARAFINDAN İZLENME SAYISI 190.715

Facebook'ta PaylaşTwitter'da Paylaş
Embed
Değerli gençler, sevgili adaylarımız,
Önce kendinizi değiştirmek, Türkiye’yi 2023, hatta 2071 hedeflerine taşımak, dünyayı değiştirmek ve yeni yüzyılı şekillendirmek için… Atatürk üniversitesi ailesine katılın. Atatürk Üniversitesi, milli mücadele döneminin en önemli kalelerinden biri olan, bu bağlamda tarih kokan mimarisi ile tarihi dokunun iliklerinize kadar işlediği Türk tarihine, Türk coğrafyasına 1945 metreden bakan bir şehirde nefes almaktadır.
Üniversitemiz; birçok medeniyet ve kültürün kavşağında olan Anadolu’nun bekası için vakur duruşunu sergileyen Erzurum’da 60 yıllık geleneğin ve deneyimin senteziyle köklü, büyük, dinamik ve çağdaş bir üniversitedir.Bir üniversite için eğitim vermenin ötesinde araştırma, keşfetme, gerçeğe ve doğruya ulaşma çabası da çok önemlidir. Atatürk Üniversitesi bu sorumluluğun farkındadır ve bütün paydaşlarıyla beraber öğrencilerinin ve öğretim üyelerinin verimli ve etkin biçimde araştırma yapabilecekleri özgür, huzurlu ve entelektüel bir ortam yaratmıştır. Üniversitemiz seçkin akademik ve idari kadrosuyla, öğrencisi ile yakından ilgilenen, bir aile anlayışı içinde eğitim veren sıcak bir ortama sahiptir. Böyle bir ortamda mutlu ve verimli olacağına inanan öğrencilerimizi üniversitemizi tanımaya ve ailemize katılmaya davet ediyoruz.
Bilim ve teknoloji ile kültür, sosyal hayat, sanat alanlarında üretici bir öğretimi önceleyen, değer üreten ve paylaşan bir üniversite olmayı hedefleyen Atatürk Üniversitesi bünyesinde; 23 fakülte, 1 yüksekokul, 1 konservatuvar, 12 meslek yüksekokulu alanlarında yetkin, donanımlı, birikim sahibi seçkin akademik kadrosu ile ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeyde eğitim yapılmaktadır. Ayrıca rektörlüğümüze bağlı 25 araştırma ve uygulama merkezi de kendi alanlarında önemli faaliyetler yürütmektedir. Yine üniversitemiz; Açık Öğretim Fakültesi ve Uzaktan Eğitim Merkezi bünyesinde yüksek lisans programları, karma eğitim lisans programları, ön lisans programları ve sertifika programları ile 284 bin öğrencisiyle gelişimini sürdürmeye devam etmektedir.
Öğrencilerimizin konforunun düşünüldüğü düzenli kampusu, sahip olduğu yaşam alanları, sosyal, kültürel, sanatsal aktivitelerde bulunulacak mekânları, yurtları, ulaşım kolaylıkları bakımından tercih edilen bir üniversitedir.
Sevgili öğrenciler,
20. yüzyıl “değişim” kavramıyla ifade edilen bir yüzyıl iken, 21. yüzyıl “gelişim” ve “dönüşüm” kavramlarıyla ifade edilmesi gereken bir yüzyıldır. Bu nedenle hepimizin görevi üniversitelerimizi “gelişime ve dönüşüme hazırlamak” olmalıdır. Plan proje ve çalışmalarımızı buna göre hazırlamak ülkemiz bakımından önem taşımaktadır.
Sosyal sorumluluk projelerimiz ile toplumun geleceğine hizmet etmekle beraber öğrencilerimizin iş gücüne katılımını hızlandıran kariyer planlamaları yapmaktayız. Gittikçe önem kazanan geleceğin meslekleri için fırsatlar sunabilmemiz ve amaçlarımızı gerçekleştirirken, temel hedefimizin “İşini iyi yapmak, çok çalışmak, yenilikçi-girişimci-dönüştürücü olmak ve öğrencinin yüksek yararını gözetmek” olduğunu belirtmek istiyorum. Mezun kalitesini artırmayı, yaşam boyu eğitim felsefesini, kişiye özel eğitim seçenekleri ile sunmayı önemseyen bir kurum kültürüne ve etik değerlere sahip olmamız, 2023 yılı ana hedefi doğrultusunda büyük dünya üniversiteleri arasındaki yerimizi almamızı sağlayacaktır.
Sevgili öğrenciler,
“Yükseköğrenim diploması” vazgeçilmez bir belge ve sizleri kariyer yolculuğuna taşıyacak bir ehliyet olmaktan öte farklı bir anlam ifade etmelidir. İşte bu yüzden, seçiminizi yaparken sizleri, sadece bilgi ve diploma ile değil; gelişime açık, tam donanımlı “iyi bir insan” profiline hazırlayacak, modern üniversite ruhunu yaşama imkânlarını sunacak, sağlam kökleri üzerinde geleceği kucaklayan üniversitemize bekliyoruz.
Hayatın sizi mecbur bıraktığı bu çok önemli seçme noktasında; çağdaş ve uygar insanlara yakışan bir sorumluluk bilinci içinde geleceğiniz hakkında vereceğiniz karar, sizleri Atatürk Üniversitesiyle buluştursun diyor, sizleri muhabbetlerimle selamlıyorum.
DAHA FAZLASINI GÖRÜNTÜLE