KURUMA AİT FARKLI VİDEOLARIN FARKLI KİŞİLER TARAFINDAN İZLENME SAYISI 441.224

Facebook'ta PaylaşTwitter'da Paylaş
Embed
Ben Biray kolluoğlu. Boğaziçi Üniversitesi Öğrenci İşleri Dekanıyım. Aynı zamanda Sosyoloji Bölümünde öğretim üyesiyim. Şimdi size biraz Boğaziçi Üniversitesi’nin yurt olanaklarından bahsetmek istiyorum. Üniversitemizin ana yerleşkesi olarak kabul edilebileceğimiz Güney, Kuzey, Hisar ve Uçaksavar Kampüslerinde 7 yurdumuz bulunuyor. Burada 2600 öğrenciyi ağırlayabiliyoruz. Bir de Kilyos Kampüsümüzde 3 yurdumuz var. Orada da 1150 öğrenciyi ağırlayabiliyoruz. Yani toplam 3750 öğrencilik yurt kapasitemiz var. Yurtlarımız daire tipi ve oda tipi olmak üzere ikiye ayrılıyor. Daire tipi yurtlarımızda mutfaklar, banyolar ve tuvaletler içinde olmak üzere birer daire şeklinde düzenlenmiş durumda. Oda tipi yurtlarımızda da koridorda öğrencilerimiz tuvaletlerini, banyolarını ve mutfaklarını paylaşıyorlar. Yurtlarımızda 24 saat sıcak suyumuz var, internet var ve bir yurttan bekleyeceğiniz mümkün olan maksimum konforu sağlamaya çalışıyoruz. Boğaziçi Üniversitesi’nin en ayırt edici özelliği, kampüslerinin öğrencileri tarafından canlandırılıyor olması. Kulüp faaliyetleriyle, renkleniyor olması kampüsümüzün. Yurtlarımızı biz mümkün olduğu kadar çok sayıda öğrenciyi yurtlarımızda ağırlamak istiyoruz ki kampüslerimizin bu canlılığı devam edebilsin. Bu Boğaziçi Üniversitesi’nin kültürünü önemli parçası olarak görüyoruz yurt hayatını ve yurt hayatından taşan kulüp ve kampüs hayatını. Evinizden uzakta, bir ev yaratmaya çalışıyoruz.

Merhaba, adım Can Kayımoğlu. Boğaziçi Üniversitesi’nde Ekonomi okuyorum, 3.sınıf öğrencisiyim. Benim kaldığım yurttan bahsetmek gerekirse, 2, 4 ve 8 kişilik odalar var. Her oda da ranza tipi yataklar var. Aynı zamanda sandalye, masa ve dolap gibi genel ihtiyaçlara yönelik ekipmanlar var. İnternet alt yapısı aynı şekilde her odada mevcut. Günlük ihtiyaçlarımızı karşılayabileceğimiz mutfak, lavabo her katta var. Aynı zamanda çalışma salonları mevcut. Bunun dışında boş zamanlarımızı değerlendirebileceğimiz, hobilerimizi yapabileceğimiz, masa tenisi, bilardo, televizyon salonları gibi yerlerde mevcut. Yurtlarda hafta da 3 gün oda temizliği hizmeti verilmekte. Bunun haricinde ütü odası ve çamaşırhaneleri kullanabiliyoruz. Benim yurtta kalıyor olmamım 4.senesi olduğundan dolayı çok rahatça söyleyebilirim ki, arkadaş çevresi edinmek adına yurtlar gayet verimli. Bunun haricinde, kampüs içinde kaldığımız için çeşitli etkinliklere, sosyal ve kültürel etkinliklere yakınlık açısından, genellikle derslere giderken gayet kolaylık sağlıyor. Boğaziçi Üniversitesi yurtlarıyla da fark yaratıyor, hepinizi bekliyoruz.

Merhaba arkadaşlar, ben Tuğçe Çini. Boğaziçi Üniversitesi’nde okuyorum. Buraya İzmir’den geldim. Bölümüm İşletme 2.sınıf öğrencisiyim. Ben 2013 yılında üniversiteye girdim. Hazırlık Kilyos Kampüste okudum. 1 yıl Kilyos’ta kaldım. 2 yıldır bölümdeyim. 2 yıldır da Kuzey Kampüsü yurtlarında kalıyorum. İlk önce 1. Kuzey Kampüsü yurdunda kaldım. Şu an 3. Kuzey Kampüsü yurdunda kalıyorum. Ben şu an daire tipi yurdunda kalıyorum. Yurdumuzda ortak kullanım alanları mevcuttur. Bunlar yurttan yurda göre değişiklik göstermektedir. Örneğin, tv room, lobi, ders çalışma alanları, spor salonları ya da çamaşır hane gibi alanlar vardır. Yurtta kalıyor olmanın bana kazandırdığı bir sürü deneyimler oldu. Ben İzmir’den ailemin yanından geliyorum. Ve yurtta kaldığım arkadaşlarımın hepsi başka illerden ailesinin yanından geldi. Birlikte nasıl yaşamamız gerektiğini, birbirimize karşı nasıl davranmamız gerektiğini öğrendik. Yurtta kalmanın en büyük avantajlarından biri, zaman kaybımın olmaması ve böylece kampüs hayatını daha etkin bir şekilde yaşayabilmemdir.DAHA FAZLASINI GÖRÜNTÜLE