• Slide 1
MALTEPE ÜNİVERSİTESİmaltepe.edu.tr
KURUM VİDEOLARININ FARKLI KİŞİLERCE İZLENME SAYISI 852.732

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü (İngilizce)Önceki Menüye Dön

 • SÖZ

  4 Yıl

 • İletişim Fakültesi

  İngilizce
  Burslu

  2018 : 9580
  2019 : 5820

  2018 : 399.002
  2019 : 421.825

  5

 • İletişim Fakültesi

  Burslu

  2018 : 64700
  2019 : 26219

  2018 : 346.805
  2019 : 385.546

  5

 • İletişim Fakültesi

  %50 İndirimli

  2018 : 0
  2019 : 848094

  2018 : 0.000
  2019 : 216.262

  28

 • İletişim Fakültesi

  İngilizce
  %50 İndirimli

  2018 : 0
  2019 : 613679

  2018 : 0.000
  2019 : 249.329

  28

Ben Mert Şahin. 23 yaşındayım. Maltepe Üniversitesi Halka İlişkileri ve Tanıtım bölümünde okuyorum. İngilizce olarak okuyorum bölümümü. Bir sene hazırlık okuduğum için dördüncü senem okulda. Bölümümüzde bize genel olarak verilen dersler, uygulamaya yönelik, markalara yönelik, halkla ilişkiler yönetimine yönelik; (gerek etkinlik, gerek organizasyon, gerek marka) bunlara yönelik bize birçok alanda ders veriliyor. Promosyon, kampanya ve bu tarz iç içeliklerle olmakla beraber geniş bir yelpazeye sahibiz ve bu bölümde alacağınız dersler size birden fazla mesleki yönde alana kapı açacaktır. Okulumuzda uygulama laboratuvarları da mevcuttur. Halka İlişkiler’e yönelik olanlar genellikle bilgisayar öncelikli laboratuvarlar. Burada, laboratuvarlarda Photoshop kullanmayı, markalar için ya da bir etkinlik için afiş yapmaktan marka logosu yapmaya kadar birçok alana yönelik yetiye sahip oluyoruz aslında. Bunlar haricinde, aslında bizim burada en temel amacımız ve bize en çok yarayan şeylerden biri de bunları yaparak herhangi bir işte yapılabilecek bütün görsel tasarımları yapabilecek bilgiye sahip oluyoruz. İkinci sınıftan itibaren staj başvuruları ve stajlar başlıyor. Bir adet zorunlu stajımızla beraber sonrasında gönüllü stajlar da yapabiliyoruz. Bunun dışında, stajla alakalı, okulumuzun da bize ajanslar talebince başvuru ve bazı ajans gezmeleri ve oralardaki toplantılara katılma şansları sunduğu durumlar da olabiliyor. Dördüncü sınıfta mezuniyetle alakalı, mezun olmadan önce yapmamız gereken staj dışında bitirmemiz gereken bir adet tez projemiz var. Bu tez projesinde bir konu üzerine, bu konuyu kendimiz belirleyebiliyoruz ve bize atanan bir hocamızla beraber sene boyunca belirli derslerle paralel şekilde, bu projeyi tamamlamaya çalışıyoruz. Bu projeyi tamamlamadan mezuniyetimiz tamamlanmıyor.

Bölümümüzden mezun olduğumuzda çalışabileceğimiz alanlar aslında çok geniş bir yelpazede. Çok geniş bir çalışma alanına sahip bir bölümüz. Bence bunu bilen çok fazla insan yok. Halkla ilişkilerden tutun organizasyon ve reklamcılık gibi üç farklı alana yönelebiliyoruz. Bu alanlar birbirlerine çok yakın görünse de, birbirlerinden çok farklı özellikleri de mevcut ve bölümümüzde okuyan bütün öğrencilerin bence bunların her biriyle ilgili farklı yetileri var. Kendi adıma konuşmak gerekirse ben organizasyon bölümünde şu an çalışıyorum. Bence halkla ilişkilerin bana açtığı en güzel kapı da organizasyondur. Bölümü tercih etmemin sebebi kendi kişisel özelliklerimin de bu bölüme yönelik olduğuna inanıyordum. Konuşmak, alan yönetimi, alandaki çalışma rahatlığı ve halkla ilişkilerdeki o açık olan yaratıcılığınızı konuşturabilme şansı benim en önemli halkla ilişkileri tercih etme sebeplerimden biridir. Maltepe Üniversitesi’ni tercih etmemdeki en önemli sebeplerden biri okulumuzun İletişim Fakültesi’nde sunduğu özgür ayrıcalıklar. Bunlardan birini açıklamak gerekirse; ben Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi sosyal medya hesaplarını yöneten insanlardan biriyim. Bunu sağlayan hocalarım başta olmak üzere bize öncü oldular. Ve bu benim bölümümün bir avantajı olmakla beraber başka bölümlerde de farklı avantajları var. Bizim okulumuzdaki en önemli şey, öncelik sadece ders değil, aynı zamanda uygulama ve alandaki tecrübe de okulumuzdaki en önemli imkanlardan biri. Okulumuzun aslında ders dışında da birçok yönelebileceğimiz ve faydalanabileceğimiz alanı mevcut. Bu alanlardan biri sporla alakalı, okul takımları. Onun haricinde daha kitap seven insanlara yönelik çok geniş, çok büyük bir içeriğe sahip bir kütüphanemiz var ve 24 saat açık. Bunlar haricinde okulumuzda düzenlenen festivaller ve ayda bir bütün farklı öğrenci kulüplerinin gerçekleştirdiği etkinlikler var. Ben bu alanlardan voleybol takımında yer aldım. Sosyal medya kulübünde yer aldım. Kütüphaneyi de çok aktif bir şekilde kullanmaya çalıştım. Ama inanın ben kendi aktifliğimi yeterli bulsam da, okulda faydalanmadığım, ben dışında birçok arkadaşımın henüz keşfedemediği birçok okul dışı, ders dışında fayda ve etkinlik olduğunu düşünüyorum.


Öğretim kadromuzda çok değerli hocalarımız olmakla beraber bize en büyük kazandırdıkları şey kendi pozisyonlarını ön planda tutmaksızın öğrencileriyle ders dışında da çok güçlü bağlar kurabilen hocalara sahibiz. Bu bence okulumuzun en önemli özelliklerinden biri ve ben üçüncü sınıftayım, şu güne kadar hiçbir hocamın yanına giderken çekinmedim. Ve her türlü problemimde ilgili ve destek olan hocalarımızın ve öğretim kadromuzun olduğunu söyleyebilirim. Mezuniyet sonrası hedeflerim, aslında öncelikle bir sene çalışıp, ondan sonra yüksek lisans yapmayı planlıyordum. Ancak tabii ki okurken değişen şartlar oldu. Şu an bir yapım şirketinde çalışıyorum ve okul bittiğinde açıkçası önceliğim bu yapım şirketinde kalıcı olmak olacak. Daha sonrasında burada sürdürebileceğim devamlılıkla pozisyonuma yönelik, alabileceğim daha büyük sorumluluklara yönelik yüksek lisans yapmayı planlıyorum ve belki beş, belki on, belki on beş sene sonra yurtdışında organizasyon yapabilecek yeteneğe ve tecrübeye sahip olan bir organizatör olmayı hedefliyorum. Maltepe Üniversitesi’ni tercih edecek, tercih etmeyi planlayacak arkadaşlarıma yapabileceğim veyahut söyleyebileceğim en önemli şeyler, bu okula gelirken kesinlikle kafanızda bir ön yargıyla gelmemenizi öneriyorum. Çünkü internet o kadar büyük bir yelpaze ki baktığınız zaman, ben bu okula girmeden önce internetten araştırdığımda çok kötü yazılar okuduğum oldu. Kesinlikle herkese şunu söyleyebilirim ki öyle bir yer değil. Maltepe Üniversitesi’ni tercih edecek arkadaşlara önereceğim, söyleyeceğim şeyler; kesinlikle bu okulun size geldikten sonra, arkanıza dört sene sonra baktığınız zaman veya iki sene sonra arkanızı döndüğünüz zaman, kesinlikle okulun size bir şeyler kattığını ve kendinizde çok büyük değişimler olduğunu göreceğinize eminim. Burada çok güçlü bağlar, çok güçlü dostluklar kuracaksınız. Bu alanda müthiş anılarınız olacak. Çok büyük bir kampüse sahibiz. Yani bu büyük, çok güzel bir avantaj ve buraya gelen bütün arkadaşlarım, dört sene sonunda eminim ki ayrılmak istemeyeceksiniz ve ayrılık hepinize zor gelecek.
DAHA FAZLASINI GÖRÜNTÜLE

İLETİŞİM FORMU

 • Facebook Link
 • Twitter Link
 • VK Link
 • Telegram Link
 • Instagram Link