soru sormak için üye olun

soru sormak, bilgi almak ve canlı yayınlarını izlemek için üniversitelerin sayfalarını ziyaret edin

12 ağustos
çarşamba
bugünkü canlı yayın akışı

ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİKAYSERİCOVİD19 AŞISI ve GENETİK ÇÖZÜMLERDr. Oktay Kaplan11 saat sonra yayına başlanacaktır.

Dr. Oktay Kaplan Hakkında

Oktay I Kaplan, Dr. Oliver Blacque gözetiminde İrlanda Dublin Üniversitesi’nde doktora yapmak için İrlanda, Dublin'e gitti ve 2011 yılında İrlanda Dublin Üniversitesi’nden genetik alanında doktora derecesini aldı. 2012 yılında Berlin Institute for Medical Systems Biology (BIMSB), Max Delbrück Center (MDC), Berlin, Almanya’daki Tursun Lab’a doktora sonrası araştırmacı olarak çalışmalarını yürütmek üzere katıldı. 2012 yılında hem EMBO’dan doktora sonrası uzun dönem bursu hem de Helmholtz’dan doktora sonrası bursu kazandı. 2017’den beri Abdullah Gül Üniversitesi’nde doktora öğretim üyesi pozisyonunda nadir hastalıkların moleküler temelini anlamak üzere çalışmakta.
ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİKAYSERİAGÜ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ: BİZ NEDEN FARKLIYIZ?Dr. Öğr. Üyesi Talha ERDEM12 saat sonra yayına başlanacaktır.

Dr. Öğr. Üyesi Talha ERDEM Hakkında

AGÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğretim üyesi Dr. Talha Erdem, doktorasını 2016 yılında Bilkent Üniversitesi'nden aldı. Ardından Royal Society tarafından desteklenerek Cambridge Üniversitesi'nde araitırma faaliyetlerine devam etti. 2019 yılında AGÜ EE Müh. bölümüne katılan Dr. Erdem, nanofotonik, nanoteknoloji ve optoelektronik aygıtlar konularında araştırmalar yürütmektedir.
ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİKAYSERİMİMARLIK TEKNOLOJİSİ EĞİTİMİ: AGÜ'DE YAPARAK ÖĞRENMEKDr. Öğr. Üyesi Buket METİN13 saat sonra yayına başlanacaktır.

Dr. Öğr. Üyesi Buket METİN Hakkında

Abdullah Gül Üniversitesi, Mimarlık Bölümü öğretim üyesi Dr. Buket Metin, Mimarlık Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimlerini İstanbul Teknik Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Doktora çalışmaları sırasında Delft Teknik Üniversitesi’nde misafir araştırmacı olarak bulunmuştur. Gebze Teknik Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümlerinde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Çeşitli tasarım ve uygulama projelerinin yanı sıra uluslararası ve ulusal atölye çalışmaları ve konferans organizasyonlarında görev almıştır. Mimarlıkta Yapı ve Yapım Teknolojileri, İleri Yapı ve Yapım Teknolojileri, Bina Performansı, Binalarda Çevresel Performans, Bina Yapım Sürecinde Çevresel Performans, Binalarda Enerji Verimliliği, Cephe Teknolojileri ve Mimari Detay Tasarımı başlıca araştırma konuları arasında yer almaktadır. Abdullah Gül Üniversitesi, Mimarlık Bölümü’nde lisans ve lisansüstü düzeyde bina ve yapım teknolojileri ile ilişkili teorik dersler ve stüdyolar yürütmektedir.
ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİKAYSERİPSİKOLOJİ NEDİR NE DEĞİLDİR 7 / BARIŞ PSİKOLOĞU OLMAK NE DEMEK?Dr. Ahmet ÇOYMAK14 saat sonra yayına başlanacaktır.

Dr. Ahmet ÇOYMAK Hakkında

Ahmet Çoymak sosyal ve siyaset psikolojisi üzerine lisans sonrası çalışmalarını Ortadoğu Teknik Üniversitesi ve Queen’s University Belfast’da tamamladı. Kuzey İrlanda’da Katolik ve Protestan gruplarında çoklu kimlik dinamikleri ve normalleşme süreçlerinin bireylerdeki psikolojik inşasını ele alan Çoymak’ın doktora projesi aynı
üniversitede bulunan Institute of Child Care Research tarafından desteklendi. Doktora çalışmaları sonrası Çoymak; Columbia Üniversitesi Barnard Kolejinde araştırmalarını sürdürdü. Yakın zamanda Psikoloji Bölümü kurucu üyesi olarak AGÜ'ye katılan Çoymak’ın politik psikoloji alanındaki çalışma ilgilerini yalnızca bunlarla sınırlı olmamakla beraber gruplar arası ilişkiler, sivil katılım, politik güven, kalıp yargılar ve ayrımcılık ve eleştirel sosyal psikoloji oluşturuyor.

13 ağustos
perşembe
canlı yayın programı

ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİKAYSERİDİJİTAL ÇAĞDA ÜNİVERSİTEProf. Dr. Cengiz Yılmaz35 saat sonra yayına başlanacaktır.

Prof. Dr. Cengiz Yılmaz Hakkında

Prof. Dr. Cengiz Yılmaz 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi, İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Ardından yüksek lisans derecesini 1995 yılında ve pazarlama alanında doktora derecesini 1999 yılında Texas Tech Üniversitesi’nden aldı. Doktorası sonrasında Amerika’da ve Türkiye’de çeşitli üniversitelerde pazarlama, rekabet stratejisi ve ileri araştırma yöntemleri konularında dersler verdi. 2002 – 2010 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde çalıştıktan sonra 2010 yılında ODTÜ İşletme Bölümü’ne katıldı. Bir yandan da geçici görevlendirme ile Abdullah Gül Üniversitesi’nde rektör yardımcılığı görevinde bulundu. 2012-2017 yılları arasında TUBİTAK Sosyal Bilimler Danışma Kurulu’nda yer aldı. Araştırma alanları arasında pazarlama stratejisi, rekabet süreçleri, yeni ürün ve firma yenilikçilik süreçleri, özellikle küçük ve orta ölçekli firmalarda performans belirleyici faktörler ve müşteri ilişkileri yer almaktadır. Yayınları uluslararası pek çok prestijli kaynaktan 3,500’den fazla atıf almıştır.
ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİKAYSERİAGÜ'DE EĞİTİM ANLAYIŞIProf. Dr. Bülent Yılmaz36 saat sonra yayına başlanacaktır.

Prof. Dr. Bülent Yılmaz Hakkında

Abdullah Gül Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde Profesör ve Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır. Doktora eğitimini Amerika'da Biyomedikal Mühendisliği alanında yapmıştır. Çalışma alanları makine öğrenmesi, biyomedikal sinyal/görüntü işleme ve beyin-bilgisayar arayüzleridir.
ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİKAYSERİMİMARLIK OKUMAK GERÇEKTEN ZOR MU?Dr. Öğr. Üyesi Ahmet ERDEM TOZOĞLU37 saat sonra yayına başlanacaktır.

Dr. Öğr. Üyesi Ahmet ERDEM TOZOĞLU Hakkında

2008 yılında Koç Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü tam burslu olarak kazandım. 2013 yılında yine aynı bölümde doktoraya başladım. Doktora araştırmalarım sırasında Almanya'da ve ABD'de ziyaretçi araştırmacı olarak bulundum. 2017 yılından bu yana AGÜ Makine Mühendisliği bölümünde öğretim üyesi olarak görev almaktayım. Araştırma grubumla birlikte yeni nesil metalik biyomalzemelerin tasarımı ve imalatı üzerine çalışmalar yapmaktayız.
ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİKAYSERİAGÜ'DE MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİMİ: DERSLER, STAJLAR VE ULUSLARARASI İMKANLARDr. Öğr. Üyesi Benay Uzer YILMAZ38 saat sonra yayına başlanacaktır.

Dr. Öğr. Üyesi Benay Uzer YILMAZ Hakkında

2008 yılında Koç Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü tam burslu olarak kazandım. 2013 yılında yine aynı bölümde doktoraya başladım. Doktora araştırmalarım sırasında Almanya'da ve ABD'de ziyaretçi araştırmacı olarak bulundum. 2017 yılından bu yana AGÜ Makine Mühendisliği bölümünde öğretim üyesi olarak görev almaktayım. Araştırma grubumla birlikte yeni nesil metalik biyomalzemelerin tasarımı ve imalatı üzerine çalışmalar yapmaktayız.

İLETİŞİM FORMU

  • Facebook Link
  • Twitter Link
  • VK Link
  • Telegram Link
  • Instagram Link