• Slide 1
ANKARA ÜNİVERSİTESİankara.edu.tr
KURUM VİDEOLARININ FARKLI KİŞİLERCE İZLENME SAYISI 3.973.355

Diş Hekimliği FakültesiÖnceki Menüye Dön

Embed
 • SAY

  5 Yıl

 • Diş Hekimliği Fakültesi

  2016 : 16200
  2017 : 17469

  2016 : 461.054
  2017 : 453.484

  160

Merhaba arkadaşlar ben Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 3. sınıf öğrencisiyim ismim Aslı Betim Şahin, Ankara Üniversitesi’nin Ankara’da çeşitli yerleşkeleri vardır. Biz Tandoğan kampüsüne bağlıyız. Tandoğan Ankara’nın orta yerindedir. Ulaşımı çok rahattır, metro, dolmuş, otobüs olsun buraya ulaşım çok rahat sağlanabilir. Şehir dışından gelen arkadaşlarımız için Ankara Üniversitesi çeşitli yurtlar sağlamaktadır. Barınmakta sorun yaşamayacaksınız.
Bu fakülteyi neden tercih ettim, açıkçası diş hekimliğini düşünmüyordum, tıp fakültesi isteyerek buraya geldim. Fakat şimdi çok memnunum, iyi ki buraya gelmişim. Tekrar kazanma şansım olsaydı yine Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni tercih ederdim. Buraya gelecek olan arkadaşlar, özellikle şehir dışından gelecek olan arkadaşlar, bizim ödev yoğunluğumuz, ders yoğunluğumuz sebebiyle tekrar şehirlerine tatillerde dönemeyebilirler, bunları göze almalılar, sabırlı olmalılar. Mutlaka çalışkan olmalılar demeliyim çünkü ödev yoğunluğumuz çok fazla derslerimiz çok fazla. Sekiz ana bilimdanlından öğrenim görmekteyiz biz. Bunlardan, fakültemiz bittikten sonra, öğrenimimiz tamamlandıktan sonra seçtiğimiz birinde uzmanlık yapabilme şansımız var. DUS sınavına girerek çeşitli, istediğimiz bölümü seçip orada uzmanlaşabiliyoruz. Onun dışında el yeteneğimiz bizim için çok önemli; ama el yeteneğim yok diye seçmemek gibi bir şeyimiz olmamalı aslında, benimde yoktu; ama burada kendimizi geliştirebilme şansımız var. Onun dışında çok zevkli bir meslek, kesinlikle işte kitaplara bağlı kalmıyorsunuz her şeyin bir pratiği var. Bu da bize daha eğlenceli geliyor, insanlara faydalı olmak, onların gönlünü kazanmak, mutlu olmalarını görmek bizleri de mutlu ediyor. Eğer siz de böyle düşünüyorsanız kesinlikle fakültemizi tercih edebilirsiniz. Onun dışında bize çok şey sağlıyor. İstediğimiz alanlarda, istediğimiz gibi yetişmemizi hocalarımız sağlıyor.
Tatillerimizde üniversitemizin bize sağladığı çok önemli faktörlerden biri de Ilgaz. Kayak yapmaya gidebiliyoruz, dans sporları kampımız var. Yazın Manavgat su sporları kampımız var. Öğrenciye göre çok uygun ücretlerle bizlere sunulan fırsatlar bunlar, yararlanabiliyoruz. Onun dışında burada arkadaşlıklar güzel, her türlü şeyi bize sağlıyor. Düşünen arkadaşları mutlaka bekliyoruz kesinlikle, burada mutlu bir hayat geçiriyoruz, burası artık bizim evimiz gibi oluyor. Ödevlerimiz, derslerimiz, hayatımız böyle geçiyor, çok da mutluyuz herkesi üniversitemize bekliyoruz.
DAHA FAZLASINI GÖRÜNTÜLE

İLETİŞİM FORMU

 • Facebook Link
 • Twitter Link
 • VK Link
 • Telegram Link
 • Instagram Link