• Slide 1
ANKARA ÜNİVERSİTESİankara.edu.tr
KURUM VİDEOLARININ FARKLI KİŞİLERCE İZLENME SAYISI 3.977.707

Yabancı Diller MYO - İtalyan Dili ve EdebiyatıÖnceki Menüye Dön

Embed
 • DİL

  4 Yıl

 • Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi

  İtalyanca

  2016 : 21800
  2017 : 24171

  2016 : 350.093
  2017 : 347.685

  50

Ben Alara Irmak Yıldırım, Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'nde İtalyan Dili ve Edebiyatı okuyorum. Ben Kadir Kurt Ankara Üniversitesi Yabancı Diller Meslek Yüksek okulu hazırlık sınıfında italyan dili ve edebiyatı okuyorum. Ankara Üniversitesi'ni seçtim çünkü Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesinin çok köklü ve başarılı bir geçmişi olduğunu düşünüyorum. İtalyan Dili ve Edebiyatı'nı seçmemin sebebi de İtalyancaya, İtalya'ya büyük bir ilgimin olması, kültürlerini öğrenmek ve oraya gidip onlarla anlaşabilmek için bu edebiyatı bu kültürü öğrenmek istiyorum o yüzden İtalyanca'yı seçtim. Ankara Üniversitesi'ni seçtim çünkü Ulu Önder'imiz Mustafa Kemal Atatürk'ün kurmuş olduğu bir üniversite çok zengin ve köklü bir geçmişe sahip. İtalyan dilini seçmemin nedeni ise İtalya'nın zengin bir tarihi, sanatı ve kültüre sahip bir ülke olması. Aynı zamanda sanata ilgi duyan biri olarak İtalya'nın tarihini araştırdığımda çok hoşuma gitmesi, aynı zamanda da İtalyan dilini ilerde kullanabileceğim bir meslek düşündüğüm için İtalyan dili ve edebiyatını seçtim.
Ankara Üniversitesi Yabancı Diller Meslek Yüksek okulunda Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü, Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü, İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü, İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü ve Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü bulunmaktadır. Eğitimi verilen diller ise Fransızca İtalyanca, Almanca, İspanyolca ve İngilizce'dir. İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü başlıca dersleri İtalya'nın yapısına yönelik dersler, yani örnek verecek olursak çeviri derslerimiz bulunmakta, onun dışında aynı zamanda İtalyan tarihinin eserleri okunup analizi yapılmakta bunun dışında İtalya'nın coğrafyası, kültürel yapısı daha sonra sosyolojik özellikleri bunun yanında dil olarakta latince dersleri verilmekte bundan ayrı olarakta temel dil açısından İngilizce, Almanca ya da Fransızca derslerinden herhangi biri seçmeli olarak okutulmakta buna ayrıyeten de Rumence ya da Portekizceden herhangi biri seçmeli olarak seçilip dersleri görülmekte.
Yabancı Diller Yüksek okulunda staj zorunluluğu yoktur; fakat öğrenciler isterlerse kendi imkanlarını yaratıp stajlarını tamamlayabilirler. Mezun olduktan sonra öğretmenlik dışında ucu açık bir meslektir. Turizm sektöründe, şirketler arası iletişimde konsolosluklarda, bakanlıklarda bunun gibi yerlerde mesleklerini gerçekleştirebilirler.
DAHA FAZLASINI GÖRÜNTÜLE

İLETİŞİM FORMU

 • Facebook Link
 • Twitter Link
 • VK Link
 • Telegram Link
 • Instagram Link