• Slide 1
ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİcankaya.edu.tr
KURUM VİDEOLARININ FARKLI KİŞİLERCE İZLENME SAYISI 374.470

Uluslararası ÜniversiteÖnceki Menüye Dön

Merhaba ben Naima Nour, Somali’den geldim. 4 yıldır Türkiye’de yaşıyorum. Bankacılık ve Finans Bölümü’nde okumak için Çankaya Üniversitesi’ne geldim çünkü bence Çankaya Üniversitesi, Bankacılık ve Finans alanında en nitelikli eğitimi veren üniversitelerden birisi ve bu yüzden burayı tercih ettim. Burayı tercihe etmek kesinlikle doğru bir seçim oldu benim için çünkü tüm öğretim üyeleri ve öğrenciler uluslararası öğrencilere destek olma konusunda çok olumlular. Çankaya Üniversitesi’ne geliş hikayem 2014 yılında, Somali’de olduğum zamanlarda başlıyor. Ailem Türkiye’ye gelmeye karar verdi çünkü en başta gelişmiş Müslüman bir ülke ve birçok nitelikli üniversiteyi barındırıyor. Bu yüzden Türkiye’de okumaya karar verdim ve az önce de dediğim gibi okumak istediğim alanda en iyi eğitimi veren üniversitelerden birisi olduğu için Çankaya Üniversitesi’ne başvurdum. Uluslararası Ofis başvurumu kabul ettiğinde inanılmaz rahatladım. Çankaya Üniversitesi’ne geldikten sonra birçok konuda bilgi sahibi oldum ve tecrübe kazandım. Buraya ilk geldiğimde Türkçe bilmiyordum ve kültür hakkında da pek bir fikrim yoktu.
Op 4 yılın sonunda Türkçe konusunda epey tecrübe edindim ve Türkiye’den birçok arkadaşım oldu. Ayrıca öğretim üyelerimiz eğitim hayatım boyunca bana hep destek verdi. Kısacası diyebilirim ki Çankaya Üniversitesi bana yeni tecrübeler ve farklı bir yaşam sundu. Dünyayı daha önce gördüğümden çok daha farklı görmeye başladım. Bu nedenle Çankaya Üniversitesi’ne minnettarım. Aynı zamanda üniversite yönetimine destekleri ve uluslararasılaşmaya verdikleri önemden dolayı sadece kendi adıma değil, Çankaya Üniversitesi’ndeki tüm yabancı öğrenciler adına teşekkür ederim. Bizlere %100 burs imkânı tanıyarak, buradaki eğitimimizi desteklediler ve farklı bir ülkede yaşarken daha rahat edebilmemiz için yardımcı oluyorlar.

Çankaya Üniversitesi’nin eğitim kalitesi oldukça yüksek öyle ki Türkiye’deki en iyi vakıf üniversitelerinden birisi diyebilirim. Çünkü Çankaya Üniversitesi, andaş çeviri laboratuvarı, Bloomberg laboratuvarı, finansal laboratuvar, mühendislik laboratuvarları gibi son teknolojinin kullanıldığı öğrenme ortamlarına sahip. Aynı zamanda sosyal ve kültürel aktiviteler konusunda da Çankaya Üniversitesi’nin oldukça aktif bir sosyal ortamı mevcut. Hem kampüs içinde hem de kampüs dışında öğrenciler tarafından bu aktivitelere katlım sağlanıyor. Ağaç dikme etkinliği de dahil olmak üzere birçok etkinliğe katıldım. Bu etkinlik üniversite bünyesinde kurulan yeni bir kulüp tarafından düzenlendi ve kulüp temel olarak öğrencilerin daha sosyal ve aktif olmalarını, birbirleriyle iletişim halinde kalabilmelerini hedefliyor. Ayrıca başkanlığını yürüttüğüm amatör bir fotoğrafçılık kulübü var ve bu da benim sosyalleşebilmem için çok faydalı oldu. Fotoğraf çekmek için bir yerlere gitmek gelenek haline geldi ve bence üniversitedeki en eğlenceli kulüp biziz. Türkiye’de birçok şehirde bulundum ve bunlardan en ilginç olanları İstanbul ve İzmir’di. En çok bu şehirleri sevdim. Ankara ile kıyaslamam gerekirse, Ankara’nın İstanbul’dan daha soğuk olduğunu söyleyebilirim. İstanbul bir metropolitan ve bu nedenle çok büyük. Açıkçası Ankara öğrenciler için çok daha samimi bir yer. Çankaya Üniversitesi’ne geldiğinizde yalnızca akademik kadrosundan değil sosyal ve kültürel imkanlarından da yararlanacaksınız. Burada birçok açıdan destek göreceksiniz, özellikle de uluslararası öğrenciler için çok yardımcı olan bir idari ve akademik kadro var. Bize katılın.
DAHA FAZLASINI GÖRÜNTÜLE

İLETİŞİM FORMU

  • Facebook Link
  • Twitter Link
  • VK Link
  • Telegram Link
  • Instagram Link